Przeczytałam ostatnio, że 50% osób robiących postanowienia noworoczne nie wytrzymuje z ich dotrzymaniem nawet do końca stycznia. Zaś 9 z 10 pragnących zmian w nowym roku odpuszcza w marcu.

    Dlaczego tak się dzieje?

    Czemu zapału wystarcza nam na tak krótko? Czy Ty także złościsz się na siebie, kiedy znowu nie udaje Ci się dotrzeć do wymarzonego celu? Rozczarowanie i frustracja… Dlaczego zawsze muszą nadejść? Może dlatego nie realizujesz skutecznie postanowień i planów, bo nie myślisz o tym jak je zrealizować? Nie myślisz o tym co spotka Cię po drodze? Przez co będzie trzeba przejść, jakie trudności staną na przeszkodzie?

    Czy planujesz sposób osiągania wymarzonego celu, czy tylko sam efekt końcowy?

    Pomyśl o tym jaka droga Cię czeka. Jesteś dzisiaj tu i teraz. Przed Tobą na horyzoncie punkt do którego pragniesz dotrzeć. Spróbuj wyobrazić sobie co jest po drodze. Co Cię czeka? Jakie wyzwania, jakie trudności? Przygotuj się na nie. Już dziś wiedz o tym, że trudności i przeszkody nadejdą, już teraz miej świadomość co może się wydarzyć i przygotuj się na to! Taka sytuacja dotyczy nie tylko wyzwań związanych z wymarzoną sylwetką, ale również z planowaniem samotnej podróży czy organizacją jakiegoś wydarzenia, a nawet rozpoczęciem samodzielnej działalności gospodarczej.

    Daj się zaskoczyć tym jak planowanie różnych scenariuszy przebiegu wydarzeń przybliży Cię do celu!